رایبد
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - 11:43 ق.ظ
این دوره آموزش ویدئویی توسط استاد فرشچی مدرس موسسه آموزشی تربیت پویا مبتنی بر مدل تربیتی تربیت سالم تهیه گردید، که در سه بخش زیر ارائه شده است:
۱. آشنایی با تربیت سالم
۲. ورود به دنیای کودکان
۳. جایگزین‌های تنبیه
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - 02:33 ب.ظ
شغلهای پررونق سال ۲۰۱۷ اعلام شد:
۱.طراحی وب:
با توجه به تغییرات عمده دنیا به سمت بازار و تجارت الکترونیک و توسعه و شکل گیری خدمات جدید مبتنی بر شبکه و اپلیکیشن های گوشی های هوشمند، یکی از بهترین مشاغل طراحی وب و شبکه است.
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 03:02 ب.ظ
فرایند خرید وفروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری و اینترنت را تجارت الکترونیک می نامند.
انواع تجارت الکترونیک را می توان ار حیث تراکنش ها به انواع مختلفی تقسیم نمود که بعضی از آن ها عبارتند از :
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - 11:21 ق.ظ
در سال 2017، همزمان با پیشرفت دوران تحولات دیجیتالی، مشاهده خواهیم کرد که رهبران با استفاده از پنج عنصر ضروری در صنعت خود پیشقدم خواهند شد و خود را از بقیه سوا خواهند کرد
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - 10:43 ق.ظ
فرصت چیست ؟ فرصت برقراری شرایط خاصی است که در آن منفعت بالقوه ای وجود دارد. این امر با فراهم شدن عولمل بروز منفعت به طور ناقص رخ می دهد، به نحوی که کامل کردن این عوامل ” کارکرد استراتژی ” منافع مورد نظر فعلیت می یابد.
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - 12:53 ب.ظ
تصمیم گیری یک مهارت کلیدی برای مدیران است .و در این مورد کتابهای زیادی منتشر شده است .کتاب ۵۳ اصل تصمیم گیری از جمله کتاب های خوب برای تقویت تصمیم گیری برای مدیران است . که در این پست به ده اصل آن خواهیم پرداخت .
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - 11:20 ق.ظ
زبان، این جانور زندانی‌شده در قفس دهان، اگر رام شده باشد می‌تواند با یک کلمه، انسانی را به عرش ببرد و اگر رام نشده باشد با یک کلمه، انسانی را به خاک ذلت می‌کشاند. اگر این عضو عضلانی نیرومند، نسنجیده در دهان بچرخد و واژگان را به هم ببافد و نثار شنونده کند، چه خواهد شد؟
پائولو کوئیلو می‌گوید: ...
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 10:42 ق.ظ
هفت مهارت رهبری که اغلب مدیران فاقد آن هستند

نشریه فوربس در یکی از شماره‎های سال ۲۰۱۶ خود، به هفت مهارت و ویژگی رهبری اشاره نموده که اغلب مدیران، فاقد آن می‎باشند. این مهارت‎ها و ویژگی ها عبارتند از.....
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 01:24 ب.ظ
تحقیقات بازاریابی یکی از پایه های هر کسب و کار موفق است .

در دنیای کسب و کار پیوسته شاخص های مختلفی وجود دارند و در محیط اطراف شما اکثر آنها ، دائما در حال تغییر است...
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 12:25 ب.ظ
با ظهور اینترنت و تکنولوژ‌های نوین، فرایند یادگیری نیز دستخوش تغییراتی شده است. استفاده از کتاب‌های الکترونیکی، مقالات آنلاین و یا منابع معتبری که در قالب مطالب وب‌سایت‌ها در دسترس کاربران و علاقمندان قرار می‌گیرند از جمله این تغییرات هستند. این در حالی است که منابع آنلاین اگرچه در برخی موارد به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند اما همچنان برای استفاده از حجم زیادی از محتویات یادشده، نیاز به ثبت‌نام در قالب پرداخت وجه و یا خرید محتویات وجود دارد
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 02:27 ب.ظ
آموزش الکترونیکی یا e-learning چیست ؟
آموزش الکترونیکی یا e-learning به طور خلاصه عبارت است از استفاده از IT فناوری اطلاعات) در امر آموزش. این کار عمدتاً از طریق نرم‌افزارها، یا اینترنت، یا تلفیقی از این دو صورت می‌پذیرد. آموزش می‌تواند از سطوح ابتدایی تا دروس دانشگاهی و نیز آموزش فنون وابسته به کامپیوتر، زبان خارجی و ... را شامل گردد .
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 03:44 ب.ظ
ماموریت سازمان
سازمان مديريت صنعتی، با پشتوانه بيش از 50 سال حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی كشور ماموريت خود را كمك به توسعه ظرفيت مديريت و تحول و بهسازی سازمان ها و دستيابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور از طریق مشاوره، آموزش و تحقیق می داند و می كوشد
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - 01:16 ب.ظ
وظیفه­ ی نویسنده­ی تبلیغات، ارائه ایده ­ها و عبارت­هایی است که محصول یا خدمت تبلیغ شده را به فروش برساند.

این ایده­ها از کجا سرچشمه می­گیرند؟ از درک و شناسایی محصول، بازار و رسالت متن تبلیغاتی که تحقق فروش است.
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - 11:49 ق.ظ

هنوز عمر باتری یكی از مواردی است كه افراد هنگام خرید نوتبوك جدید به آن اهمیت میدهند. عمر باتری، فاكتوري كلیدی برای با خود بردن یك لپتاپ است.
مطمئنا همه ما لپتاپهایی نازك و سبكتر را ترجیح میدهیم؛ اما حتی نازكترین و سبكترین لپتاپها زمانی كه باتریشان تمام شود، به دستگاهی از كار افتاده تبدیل خواهد شد
شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - 01:42 ب.ظ
پرسشی که در تیتر مقاله مطرح شده است ابتدا از سوی یک مخاطب عادی بر روی سایت Quora قرار گرفت. یکی از افرادی که در این پرسش نام او مطرح شده است ایلان ماسک (Elon Musk)، یک کارآفرین بسیار موفق در حوزه خودروهای برقی، ساخت موشک های فضایی و فناوری اطلاعات است که ثروت کلانی به دست آورده است. او از مؤسسین شرکت پرداخت اینترنتی Paypal بوده که در سال ۲۰۰۲ به eBay فروخته شد.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - 02:16 ب.ظ
در گذشته های نه چندان دور ، کار کردن زنان خارج از محل خانه بسیار محدود بود ،در چند دهه ی اخیر این موضوع به شکلی معنا دار تغییر کرده است .
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 11:32 ق.ظ
یکی از وظایف اصلی شما به عنوان یک رهبر کمک به بقیه برای هدفدار شدن در کارشان است. بعضی ‌ها فقط کارشان را تحمل می کنند. آن ها می دانند که مجبور هستند کار کنند، احساس میکنند که رئیسشان اساساً آدم ظاهر سازی است و حتی فکر میکنند که عاشق کاری که میکنند نیستند. آن ها خودشان را با خواسته های شغلی شان وفق می دهند و این وضع را تحمل می کنند .این موضوع چه حقیقت ناراحت کننده ای است.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 01:28 ب.ظ
بیشتر بازاریابان تازه کار برای اینکه بدانند چگونه فعالیت های بازاریابی را بر طبق برنامه ای اصولی حفظ کنند. به چک لیستی برای فعالیتها های بازاریابیشان احتیاج دارند.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - 01:51 ب.ظ
نشریه فوربس در یکی از شماره‎های سال ۲۰۱۶ خود، به هفت مهارت و ویژگی رهبری اشاره نموده که اغلب مدیران، فاقد آن می‎باشند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 01:52 ب.ظ
خبر ثبت سفارش برای پیش فروش بیش از ۱۵۰۰۰۰ خودروی الکتریکی مدل ۳ تسلا موتورز برای تولید انبوه که در تاریخ اول آوریل امسال اعلام شد، شوخی نیست. کل مبلغ پیش فروش به ازای ۱۰۰۰$ برای هر دستگاه معادل است با ۱۵۰ میلیون دلار پول نقد!!
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - 01:32 ب.ظ
هر کسب و کاری خصوصا استارتاپ ها و شرکت های نوپا برای موفقیت نیاز به شبکه سازی دارد، خصوصا شبکه سازی چهره به چهره که بیشتر افراد در حوزه ی کسب و کار آن را ترجیح می دهند. وقتی شرکتی تاسیس می کنید هیچکس و هیچ چیزی ندارید. هیچکسی شرکت شما را نمی شناسد. موفقیت کسب و کار شما به چیزهایی که می دانید نیست، بلکه به افرادی که شما را می شناسند بستگی دارد. بنیانگذار یک استارتاپ، هر چند حرفه ای باشد، باید ارتباطاتی بگیرد در غیر اینصورت پولش را در بازاریابی هدر خواهد داد.
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - 01:23 ب.ظ
می توانید برای تهیه اعلان های مطبوعاتی خود، شرکت روابط عمومی، تبلیغ کننده، یا نویسنده خصوصی استخدام کنید. البته خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید.
اگر ذاتا استعداد نویسندگی داشته باشید، نوشتن اعلان های مطبوعاتی باید برایتان کار ساده ای باشد. وگرنه تمرین کنید و مهارت های نوشتاری خود را بهبود بخشید.جهت دستیابی به وضوح و قدرت بیشتر در نوشته های خود، این قوانین را در آن ها به کار ببرید.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - 01:43 ب.ظ
ما آدم ها خطاهای دیگران را سریعتر و راحت تر از خطاهای خودمان می بینیم. گرایش به این باور که ما کمتراز دیگران دچارخطا می شویم را خطای نقطه کور (Blind Spot Bias) می گویند. وقتی نمی توانیم خطاهای خود را ببینیم، ممکن است قضاوتها و رفتارهای ما آسیب زا بوده و اثرات منفی به دنبال داشته باشد.
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - 02:07 ب.ظ
در سیستم اطلاع رسانی مهمترین ویژگی اینست که موقعیت هر کس را در بازار شناخت و الگوبرداری کرد و نوآوری نمود و الگوی جدید ارائه داد .
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - 01:53 ب.ظ
دو دلیل اصلی خرید یا عدم خرید میل به سود بردن و ترس از ضرر کردن است.

✅ مردم احساسی تصمیم می گیرند و بعد با منطق این تصمیم را توجیه می کنند...
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - 01:57 ب.ظ
یکی از جالب ترین و موفقیت آمیزترین شیوه ها در زمینه مدیریت_شهری که مدت ده سال است در شهر «روچستر» ایالت نیویورک در حال اجرا است، طرح ابتکاری NBN است که در واقع یک سیستم مدیریت شهری به شکل مشارکتی می باشد و در آن مردم همگام با دولت در تمامی تصمیم گیری های مربوط مشارکت می کنند.
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - 01:13 ب.ظ
شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی زیادی در ایران فعالیت می‌کنند اما علاقه مردم نسبت به دو شبکه تلگرام و اینستاگرام بیش از بقیه شبکه‌ها است. پتانسیل‌های موجود این دو شبکه برای تبلیغات با یکدیگر متفاوت است.در این نوشته قصد داریم مقایسه ای بین این دو داشته باشیم.
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - 12:34 ب.ظ
دلیل اکثریت هجوم صاحبان کسب و کار ، خروج اسناد و کامپیوتر های موجود جهت حفظ اسناد حسابداریشان بود ، در حالی که اگر اطلاعات این افراد بر روی سامانه های ابری ذخیره میشد نگرانی برای از دست رفتن اطلاعات وجود نداشت
همچنین در صورت استفاده صحیح از نظام بانکداری الکترونیک نگرانی وجود اسناد تضمینی یا مدت دار پرداختی نیز برطرف میشد .
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 02:17 ب.ظ
داشتن یک سیستم حسابداری خوب است، اما تا وقتی که این سیستم اطلاعات مفید برای مدیران، کارمندان، وام دهندگان ، فروشندگان ، صاحبان سرمایه و سایر افرادی نداشته باشد که ارتباط مالی با کار شما دارند، فایده ای ندارد و تعدادد این افراد بسیار زیاد است.
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - 12:00 ب.ظ
ارگونومی علمی است که سعی در درک تعاملات بین انسانها و دیگر عناصر تشکیل دهنده سیستم و نیز پیاده سازی نظریه ها و اصول مربوط به منظور بهزیستی انسان ها و کارآمدی کلی سیستم می گردد.
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - 11:14 ق.ظ
کارآفرینی فرهنگی فرآیند ایده‌­پردازی و شناخت فرصت­ها و راه‌اندازی کسب‌وکارهای فرهنگی است که روندها و فرآیندهای تولید و عرضه خدمات و کالاهای فرهنگی و هنری را مدیریت می‌کند. نتایج حاصل از کارآفرینی فرهنگی احیای ارزش‌های فرهنگی موجود و دلخواه است.
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - 01:10 ب.ظ
۱ – امروزه مردم دنبال چیزی بیش از پول هستند. مردم می خواهند با آنها مثل انسان رفتار بشود. شاید این بدیهی به نظر برسد اما بیشتر کارفرماها هنوز این را نفهمیده اند. «میچل تال، مدیر عامل شرکت اپیکور»...
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - 12:52 ب.ظ
مخصوصا از واژه پیش بینى استفاده نکردم ، چون یک نوع قطعیت در این واژه است و قطعیت چیزى است که من میخواهم از آن فرار کنم .
بنابراین آینده همیشه محتمل است و تاکید زیاد بر صحت پیش بینى ها ، ناشى از قطعیت چارچوب هاى ذهنى است که حاصل آن عدم شنوایى ، تحکم ، و در نهایت کارآمدى پایین است .
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - 11:47 ق.ظ
بازاریابی شبکه ای یا بازاریابی چندسطحی مملو از افسانه ها و سوتفاهم ها است که مه بسیاری از افراد را از این کسب و کار عالی می ترساند. برخی از این دید منفی ناشی از نرخ پایین موفقیت بازاریابی شبکه ای است. این کسب و کار هم مانند سایر کسب و کارها می تواند موفقیت آمیز باشد یا با شکست همراه شود. مهم نیست چه کاری انجام می دهد، برای موفقیت در آن کار باید تلاش کنید و آن را بسازید.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - 12:18 ب.ظ
نگرانی های متعدد باعث می شود بخش مهمی از انرژی روانی و ذهنی ما مشغول شود. ما برای این نگرانی ها خیلی وقت ها کاری نمی کنیم ولی در هر صورت آن ها همیشه گوشه ذهن ما هستند و ما را فرسوده می کنند.
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - 10:38 ق.ظ
۱. دست‌خط‌ ۲. رنگ ۳. جویدن ناخن ۴. کفش ۵. چشم‌ها ۶. وقت‌شناسی ۷. نحوه‌ی دست دادن


شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - 10:46 ق.ظ
ویژگی های یک گروه کاری
ویژگی های یک تیم
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - 05:13 ق.ظ
در مورد انچه که نمیتوانید کنترل کنید، غصه نخورید و نگران نباشید...
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - 06:12 ق.ظ
ما جزو کشورهایی با بالاترین واردات و مصرف مواد آرایشی هستیم و همچنین دیگر به عنوان یک قطب عمل زیبایی مطرح شده ایم.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - 12:38 ب.ظ
اهداف توسعه پایدار چه هستند و چرا مهم می‌نمایند. برای درک این موضوع، رهبران جهان در سال جاری جلسات مختلفی داشته اند تا مفاد این اهداف را تعیین نمایند و مشخص کنند که بعد اهداف توسعه هزاره به دنبال چه می‌باشند.
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - 11:32 ق.ظ
1- خودتان را بهتر بشناسید 2- هدف‌تان را مشخص کنید 3- برنامه‌ریزی کنید 4- هرروز بهتر از دیروز باشید 5- راحت‌طلب نباشید

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - 12:00 ب.ظ
تحلیل راهبردی
هوشمندی مواجهه غیرمستقیم رقابت استراتژیک
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - 12:15 ب.ظ
ریچارد برانسون، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی است، او رئیس و بنیان گذار گروه شرکت‌های ویرجین است که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود کرده است.
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - 11:52 ق.ظ
رای خودتان مشخص کنید که دقیقاً چه میخواهید!
به ندای درونی تان گوش کنید!
ثروتی را که میخواهید بدست بیاورید منطقی تعیین کنید!
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - 01:11 ب.ظ
مهم نیست به چه کاری مشغول هستید! مهم این است که اگر میخواهید در کار خود موفق شوید، باید هم به آن کار علاقمند باشید و هم از انگیزه ی لازم برای موفقیت در کسب و کارتان برخوردار باشید. خودتان بهتر از هر کسی میتوانید انگیزه ی قدرتمندی برای تلاش و موفقیت در کسب و کارتان تعیین و بر اساس آن عمل کنید. در ضمن، فراموش نکنید که شما یک مشاور هستید، نه یک فروشنده!
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - 10:44 ق.ظ
بازاریابی پارتیزانی(GUERRILLA MARKETING) یا بازاریابی چریکی یعنی اینکه کسب و کار و محصول خود را با شیوه های غیرمعمول به نمایش عموم بگذارید که اغلب هزینه بسیار پایینی نیز دارد. چنین ترفیعات و پیشرفت هایی گاهی اوقات به گونه ای طراحی می شوند که مخاطب هدف، حتی از وجود آنها بی اطلاع است و این ترفیعات نوعی بازاریابی پنهان یا سری است
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - 10:46 ق.ظ
چارلز پلوم، يكي از خلبانان نيروي دريايي بود. پس از 75 مأموريت جنگي، هواپيماي او مورد اصابت يك موشك زمين به هوا قرار گرفت. پلوم بيرون پريد و به اسارت دشمن درآمد. او دستگير شد و شش سال در يكي از زندان هاي دشمن حبس شد. او از اين مهلكه جان سالم به در برد و اكنون آنچه را كه از آن تجربه كسب كرده است تدريس مي كند.
شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - 11:18 ق.ظ
اولین کاری که باید بکنید این است که روی مهندسی و مدیریت همه جانبه ی هزینه ها کار بکنید. توجه کنید که منظورم کاهش یا به صفر رساندن هزینه ها نیست. منظورم از مدیریت هزینه ها، این است که آنها را اولویت بندی کنید. یعنی هزینه هایی مثل تبلیغات مؤثر و حساب شده را که نقش رگ حیاتیِ کسب و کار تان را دارند قطع نکنید!
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - 11:49 ق.ظ
خاستگاه و آغاز بازاریابی اینترنتی به اوایل دهه ی 90 برمی گردد. در اوایل شروع به کارِ سایت های بازاریابی و فروش، این سایتها به شکل امروزین نبودند و فقط به شکل ساده و با استفاده از فایل های متنی با مخاطب ارتباط برقرار می کردند، اما بعدها به تدریج پای طرح های گرافیکی و عکس و تصاویر متحرک به سایت ها باز شد و تحولی چشمگیر در کیفیت و کارآمدی سایت ها بوجود آمد.
شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - 11:25 ق.ظ
افرادی که دیر شروع به یادگیری کردند و علارغم سنشان موفق بودند
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - 02:17 ب.ظ
شاید بهترین ایده پردازان در سیلیکون ولی زندگی کنند اما لازم نیست شما در آنجا زندگی کنید تا ایده پرداز باشید. حتی لازم نیست برای خلاق بودن، یک کارآفرین باشید.
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - 02:03 ب.ظ
زمان استراحت ناهار فقط برای خوردن یک ساندویچ و ادامه دادن به بقیه کار نیست. زمانی است برای شارژ کردن ذهن. به خاطر همین موضوع عاقلانه از این زمان استفاده کنید.
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - 01:51 ب.ظ
زمانی که یک سال و نیم پیش کارم را شروع کردم، 4 نفر در این بخش بودیم. 3 نفر مسئول حسابداری و یک نفر کنترل پروژه. وظایف هر کدام از ما مشخص بود. اما چند ماه پیش، بخش ما به فروش رفت و شرکت جدید تغییرات زیادی را ایجاد کرد
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - 11:11 ق.ظ
آینده کسب و کارها به سوی جهانی شدن حرکت می کند و هیچ چیز مانند یادگیری زبان های برتر برای کسب و کار برای نجات پیدا کردن نیست
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - 01:42 ب.ظ
از زمانی که برای اولین بار در کودکی مدادرنگی به دست می گیریم معلوم می شود که راست دست یا چپ دست هستیم. اما چه اتفاقی می افتد که یک دست انتخاب می شود؟ و چرا چپ دست ها در اقلیت هستند؟
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - 08:50 ق.ظ
با مرور زمان متوجه می شویم که کار محیط عجیبی دارد. ترکیبی از دو انرژی است- کسب و کار و جامعه – ما سعی می کنیم با همکارانمان دوستانه و سمی رفتار کنیم اما تمام روابط اطراف ما بیشتر از اینکه روابط اجتماعی باشد روابط کاری است.
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - 08:38 ق.ظ
در دنیای کسب و کار امروز، مدرک تحصیلی به طور اتوماتیک باعث پیدا شدن کار مناسب نمی شود. امروز، علاوه بر مدرک تحصیلی، باید یاد بگیریم چگونه به دنبال کار بگردیم و در این کار خوب باشیم. این چالش مشخصی است که برای آن هایی که به دنبال کار هستند مانعی به وجود می آورد. افراد با تجربه ای که به سختی همگام با تکنولوژی روز دنیا حرکت می کنند و به کسب مهارت های جدید نیازدارند هم با این موانع سر و کله می زنند
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - 08:29 ق.ظ
حرف های زیادی درباره جی کی رولینگ گفته شده است. از اینکه به عنوان یک مادر تنها چطورسختی کشیده است تا اینکه تبدیل به یک نویسنده بیلیونر شده است. او دری را به سوی دنیای جادوگری هری پاتر و دوستانش باز کرد که میلیون ها خواننده در سراسر جهان از این در عبور کردند.
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - 03:41 ب.ظ
فرقی ندارد که کدام بازیکن بسکتبال لاشید برنده شدن مسابقه تنها چیزی است که مهم است. در دنیای کسب و کار ، بعضی از رهبرها هم با همین قوانین و استراتژی ها بازی می کنند.
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - 03:16 ب.ظ
در دنیای ایده ال، فقط با افراد خوب، مهربان، با ملاحظه، آگاه، سخاوتمند و ... معاشرت می کنیم. آن ها شوخی های ما را درک می کنند و ما هم شوخی آن ها را. همه در یک محیط شاد که هیچ کس در آن ناراحت یا دلگیر نمی شود، پیشرفت می کنیم
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - 02:11 ب.ظ
ساعت های طولانی کار، کارهای زیاد برای انجام دادن و ددلاین های نزدیک به هم می توانند باعث استرس در کار باشند. با تمام این مسائل این وظیفه رهبران است تا هرکاری برای کاهش استرس کارمندان انجام دهند. کار آسانی نیست اما یک راه کار ساده دارد : بازی
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - 01:49 ب.ظ
اخیرا یکی از دوستانم یک همایش کیفیت با بیش از 20 متخصص برگزارکرد. که محتوای تولید شده در این همایش بیش از 20 ساعت است.
وقتی که درباره همایش با من صحبت می کرد متوجه واکنش من شد و گفت:
" مشکل کجاست؟ من اطلاعات بهترین مغزهای زمینه کیفیت و بهره وری را کنار هم قرار داده ام که بسیار اطلاعات با ارزشی است."
" شکی در این ندارم اما من حس یک مساله ریاضی را دارم. تو یک مساله بسیار ساده را پیچیده و دشوار جلوه دادی"
ذهن من حدود 24 ساعت درگیر بود تا دیدگاه های مختلف برای انجام کار ها را بررسی کنم. و درباره دیدگاه من پرسید و بلافاصله متوجه علت عدم حضور من در همایش شد.
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - 02:33 ب.ظ
تقریبا از 28 میلیون کسب و کار کوچکی که در آمریکا وجود دارد، حدود 22 میلیون آن ها شرکت های تک نفره هستند. با امکانی که تکنولوژی در تسهیم اطلاعات اقتصادی برای همه قرار داده است، احتمال اینکه کارآفرینان کسب و کارهای خود را شروع کنند افزایش می یابد.
فریلنسر یا کارکردن برای خود مزایای زیادی دارد اما این افراد با چالش هایی نیز روبرو می شوند. در زیر 5 راه وجود دارد تا مطمئن شوید ماجراجویی شما به یک کابوس تبدیل نشود.
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - 01:52 ب.ظ
ما هیچ گاه نباید در زندگی مان زیاد حسرت بخوریم. اما زمان هایی است که متوجه می شویم، اگر مطالبی را زودتر متوجه می شدیم می توانستیم در سال های جوانی استفاده زیادی از آن ها ببریم.شاید فقط هنگام رشد شخصیتی و با کسب تجربه به این واقعیت پی ببریم اما گاهی اوقات می توانیم بدون آگاه بودن از موقعیت ها زندگی کنیم تا زمانی که به نقطه ای برسیم که فکر کنیم آیا واقعا تمام تلاشمان را برای بهتربودن کردیم یا نه؟
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - 02:03 ب.ظ
زمان استراحت ناهار فقط برای خوردن یک ساندویچ و ادامه دادن به بقیه کار نیست. زمانی است برای شارژ کردن ذهن. به خاطر همین موضوع عاقلانه از این زمان استفاده کنید.
بعضی مواقع، به خاطر تاکید زیادی که به اهمیت صبحانه داده می شود نهار را از یاد می بریم. خوردن ناهار باعث افزایش کارایی و خلاقیت، کاهش استرس و افزایش همکاری می شود. تحقیقات دانشکده کسب و کار هاروارد نشان داده است افراد خلاق به ازای هر 52 دقیقه کار 17 دقیقه استراحت می کنند.
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - 02:07 ب.ظ
هم نشینی با بعضی افراد بسیار لذت بخش است، انگار ما را جادو می کنند. اما در واقعیت آن ها کاری انجام می دهند ( با اراده یا نه ) که این اثر مثبت را می گذارند. بعضی از آن ها به صورت طبیعی کاریزماتیک هستند، بعضی هم یاد گرفته اند که چگونه کاریزماتیک باشند. آن ها عادت هایی را در رفتارهای روزانه خود گنجانده اند.
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - 02:41 ب.ظ
میلیونر بودن اتفاقی نیست که هروز بیفتد. بسیاری از افراد تمام زندگیشان کار می کنند اما هیچ گاه این عنوان را کسب نمی کنند. البته که افراد جملات مختلف را بیان می کنند " من هیچ اهمیتی به پول نمی دهم" " آدم های پولدار خوشحال نیستند" " من به این مقدار از پول نیازی ندارم" مطمئنم شما می توانید به 30 جمله مشابه فکر کنید شما تصادفی پولدارنمی شوید و اگر میلیونر شدن را به عنوان هدف قرار نداده اید هیچ وقت به آن نمی رسید.
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - 03:04 ب.ظ
به عنوان یک کارآفرین، کارمند و یک فرد فعال، هنگامی که در جلسات، تماس های تلفنی و برنامه فشرده غرق می شوید، پیدا کردن زمان خالی برای ورزش بسیار سخت می شود. اما ورزش مداوم باعث بهبود سلامتی و افزایش انرژی می شود. پس انجام حرکات ورزشی برای افزایش انرژی و انگیزه بسیار مفید است.
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ - 03:07 ب.ظ
" تمام رویاهای ما به واقعیت می پیوندند اگر شجاعت دنبال کردن آن ها را داشته باشیم" والت دیزنی
یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - 03:32 ب.ظ
این تجربه تاثیر ماندگاری بر روی من داشت. سال ها یعد، وقتی که کار خودم را شروع کردم، به خودم قول دادم که هیچ وقت مانند مدیر قبلی ام نباشم. من می خواستم که یک محیط کار پویا فراهم کنم تا تمام افراد احساس قدرت کنند و از اینکه بخشی از تیم هستند خوشحال باشند.
سخت تلاش کردم که محیط سمی که تجربه کرده بودم به وجود نیاد که روش من در نهایت به یک مسیر کاملا متفاوت رفت. من می خواستم با تمام اعضای تیم دوست باشم و این موضوع باعث به وجود آمدن تداخل، توقعات نابجا و درنهایت شکست کارها شد.
بالاخره به این نتیجه رسیدم که کارمندان به یک رهبر نیازدارند نه به یک دوست.
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - 03:07 ب.ظ
این روزها باشروع پاییز یکی از شوخی های رایج میان مردم مساله ساعت است. وقتی از کسی می پرسی که ساعت چند است؟ در جواب می شنوی ساعت قدیم یا ساعت جدید؟ حالا می خواهیم چند نکته راجع به ساعت هایی که عقب و جلو می روند بگوییم که تا به حال نمی دانستید:
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - 03:21 ب.ظ
وقتی که به قولتان عمل می کنید. تبدیل به یک آدم قابل اعتماد می شوید و اطرافیان شما را به چشم یک آدم مسئولیت پذیر نگاه می کنند. در اطرافیان و محل کار دیده ایم که نا خودآگاه تمایل ارتباط با افراد مسئولیت ناپذیر را نداریم. معمولا به آدم هایی اعتماد داریم که بتوانیم روی حرف آن ها حساب باز کنیم. فرد مسئولیت پذیر کسی است که بدون نیاز به مدیریت کار خود را کامل و درست انجام می دهد. این افراد مسئول اعمال و رفتار خودشان هستند. مسئولیت پذیری در کسب و کار باعث افزایش شهرت و اعتبار شرکت ها و افراد می شود.
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - 03:23 ب.ظ
متاسفانه هرچه زمان بیشتری را وانمود کنید که این حقیقت وجود ندارد بیشتر زمان خود را از دست می دهید و از هر ثانیه ارزشمند زندگی تان کمترین استفاده را می برید.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - 03:03 ب.ظ
تمام اینها بدین معناست که دانشجویان، کارمندان حرفه ای و دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده، دلیل های زیادی برای گذراندن دوره های آنلاین دارند.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - 09:53 ق.ظ
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - 03:14 ب.ظ
تضمین می دهم که در مصاحبه کاری بعدی حتما با این سوال مواجه می شوید: چرا از کار قبلی خود بیرون آمدید؟
پاسخ مناسب و 100% درستی برای این پرسش وجود ندارد. اما متخصصین منابع انسانی پاسخ های کوتاه را پیشنهاد می دهند که در ادامه چند پاسخ متفاوت به این پرسش آورده می شود. بهتر است با خواندن آن ها و آماده کردن جملات کوتاه متناسب با شرایط، خود را برای مصاحبه کار بعدی آماده کنید.
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - 02:53 ب.ظ
وقتی که به مدیرتان اطلاع می دهید که به دلیل داشتن موقعیت شغلی بهتر، قصد استعفا دارید احتیاط را از دست می دهید. شرایط هیجان انگیزی است و خوشحالی شما بابت فرصت جدید، می تواند باعث خدشه دارشدن قضاوت های شما شود. فراموش نکنید که تمام همکارانتان، شما را با صحبت ها و رفتارهایی که در هفته های آخر کارتان انجام می دهید به یاد خواهند آورد نه رفتارتان در طول مدت طولانی کار در این شرکت.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - 10:04 ق.ظ
خواندن روح من را به پرواز در می آورد باعث می شود تا راحت تر بتوانم فکر کنم. عاشق زمانی ام که کتاب ها من را به عمیق ترین گوشه های مغزم می برند و باعث افزایش اطلاعاتم می شود. در مرحله ای از زندگی به سر می برم که در آن یادگیری یکی از مهم ترین ارکان زندگی ام است. خواندن کلید اصلی افزایش اطلاعات است.
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - 11:21 ق.ظ
چرا من هیچ پس اندازی ندارم؟ دوستم چطوری این همه پس انداز داره و می تونه سالیانه به سفرهای خوب بره؟ این ها سوال هایی است که ذهن ما را درگیر خودش می کند. معمولا بعد از 2-3 سال که از کار کردنمون می گذرد می بینیم که هیچ پس اندازی نداریم
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - 01:58 ب.ظ
خیلی مهمه که تو اولین برخوردهای اجتماعی تون که می تونه اولین ملاقات کاری و یا ملاقات با افراد مورد علاقه تون باشه، تاثیرگذار ظاهر بشید. حتما برای خودتون هم پیش اومده که تو جمعی بودید که شخصی خواسته شما رو تحت تاثیر خودش قرار بده. معمولا افرادی که زیاد از خودشون و از زندگی شون تو برخوردهای اول تعریف می کنند،
یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ - 11:20 ق.ظ
شما ممکنه نتونید با پول دوست بخرید اما مسلما براحتی می تونید سر این موضوع دوستی های حال حاضرتون رو از دست بدید! برای همین بهتره این چند نکته رو قبل قرض دادن پول در نظر بگیرید:
چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - 12:15 ب.ظ
شما هم حتما افرادی رو دیدید که هر مطلبی رو که اراده کنند یاد بگیرند، به راحتی یاد می گیرند در حالیکه ما ممکنه هفته های زیادی رو صرف یادگیری یک موضوع خاص کنیم و نهایتا هم به نتایج درخشانی نرسیم.

اینجا ۸ راه برای اینکه بتونیم فرآیند یادگیری مون رو کوتاهتر و موثرتر کنیم رو باهم بررسی میکنیم:
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - 11:04 ق.ظ
یاد گرفتن این نکته که چطوری می تونید همواره خودتون رو تو بالاترین سطح انگیزشی نگه دارید، در عین حال که مهم ترین اقدامیه که برای به نتیجه رسیدن اهدافتون می تونید انجام بدید، ممکنه مشکل ترین کاری هم باشه که تا حالا تو زندگیتون انجام دادید.
یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - 04:12 ب.ظ
مجموعه رایبد از کلیه اساتید زبان انگلیسی با تجربه آموزش بیش از ۳ سال دعوت به همکاری می‌نماید. برای اطلاع از شرایط همکاری ادامه مطلب را مشاهده کنید.
یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - 12:00 ب.ظ
ورک شاپ دو روزه آیلتس رایبد در تاریخ ۳۱ تیر و اول مرداد ماه ۹۵ در سالن همایش های رایبد برگزار خواهد شد
یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - 10:05 ق.ظ
دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی همکاری خود را با ارائه بخشی از دروس خود بر روی وبسایت رایبد آغاز نمود. طی این همکاری
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - 04:09 ب.ظ
ترم Service Operation مربوط به دوره ITIL در سایت قرار گرفت تا همراهان رایبد بتوانند ازاین محتوای آموزشی بهره مند شوند این ترم یکی از قسمت های مهم ITIL بوده و از نظر اجرایی نیز بسیار کلیدی است
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - 03:49 ب.ظ
ترم Basic Concept of Service Management تکمیل شد و در اختیار علاقمندان عزیز قرار گرفت امید است این مجموعه آموزشی برای شما مفید واقع شده و نهایت استفاده را از آن ببرید
یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - 04:20 ب.ظ
قسمت اول ترم Reading-Basic روی سایت قرار گرفت. این ترم در کنار ۳ مهارت دیگر در سطح basic به تکمیل روند آموزشی برای شرکت در آزمون آیلتس کمک شایانی خواهد کرد
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - 05:32 ب.ظ
یونیت یک ترم Basic-Listening بارگزاری شد.در این ترم به مبانی Listening پرداخته خواهد شد با ما همراه باشید به زودی این ترم تکمیل میشود
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - 06:04 ب.ظ
بخش speaking basic آمادگی آزمون آیلتس بر روی سایت قرار گرفت ما امیدواریم که شما بتوانید با گذراندن این ترم نمره بهتری رو در آزمون آیلتس کسب کنید
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - 09:34 ق.ظ
بارگذاری سری چهارم از ترم Speaking-Basic دوره آیلتس در سایت قرار گرفت که بر روی مبحث A healthy diet تمرکز دارد و به بررسی آن خواهد پرداخت
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - 09:47 ق.ظ
سری اول ITIL Foundation که شامل ترم Basic Concept of Service Managment میباشد بر روی سایت قرار گرفت و میتوانید آن را خریداری کنید. این دوره در حال تکمیل است با ما همراه باشید مطالب جالبی در راه است
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - 12:04 ب.ظ
بارگذاری سری سوم از ترم Speaking-Basic دوره آیلتس در سایت قرار گرفت که بر روی مبحث people an relationships تمرکز دارد و به بررسی آن خواهد پرداخت
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - 01:54 ب.ظ
آموزش زبان انگلیسی کسب و کار درواقع آموزش زبان انگلیسی به کسانیست که تمایل دارند تا در مکاتبات و معاملات تجاری خود در سطح بین المللی تاثیر گذار تر، فعالانه تر و در عین حال با صرف هزینه کمتری ظاهر شوند
جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - 02:46 ق.ظ
با رایبد سال نوی خود را با شیوه یادگیری نو آغاز کنید
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - 03:12 ب.ظ
رایبد به عنوان میزبان جشن پانزدهمین سال تاسیس ویکی‌پدیا در ایران انتخاب شد.
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - 12:18 ب.ظ
وبسایت آموزش الکترونیکی رایبد با اهداف بزرگ و نوین آغاز به کار کرد.